About

„Není trvalého štěstí v žádném z předmětů tohoto světa. Je v nás.“

Jo, pořádek je sice pro blbce a inteligent zvládne chaos, ale jen dokud nemá děti. Já mám tři. A už nezvládám. Tak jsem se rozhodla s chaosem vypořádat. Já chaotik a intelektuál. Já, která zásadně nežehlím. Já, která uklízení považuje až za tu poslední možnost a radši bych se stěhovala třikrát do zahraničí (i s těmi dětmi). Já, která neví, jak se co pořádně uklízí (moje maminka řešila narůstající množství věcí a tatínkovu neschopnost cokoliv opravit… stěhováním).

Zkoušela jsem to po troškách, po kategoriích a po místnostech. Podle sebe i podle FlyLady. To druhé vypadalo chvíli nadějně. Než jsem zjistila, že jednu tašku vytřídím a uklidím a mezi tím dvě tašky věcí mi přistanou. Když se počet věcí vynásobí pěti lidmi, nacpe do malého 3+1 a přihodí se k tomu dalších několik aut věcí, co jsme si přivezli z našich pobytů v zahraničí, vznikne nezvládnutelný chaos.

Pak se mi dostala do ruky knížka KonMari a ono to docvaklo. Stěhování do většího to totiž neřeší, jen odsouvá. A ve věcech štěstí opravdu nespočívá…

(Citát v nadpisu je od p. Eduarda Tomáše, na YouTube je ke shlédnutí řada jeho přednášek, doporučuju. Ale to sem nepatří.)

A kromě toho je pravda, že žena, která nedokáže být šťastná doma, nebude šťastná nikde… (Pro změnu Tolstoj).

Tyhle stránky by mi měly pomoci dokumentovat, jak se daří. Nebo nedaří. A až se nebude dařit úplně podle představ, tak mě trochu nakopnout, abych se na to nevykašlala.

Reklamy

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s